REHA Trade Show bezpiecznym wydarzeniem. Czytaj więcej
Pandemia a branża rehabilitacyjna. Jakie obostrzenia obowiązują w strefach?
Reha Trade Show

Ostatnie dwa tygodnie to czas wzmożonej aktywności koronawirusa w Polsce. Pandemia nabiera na sile, a zakażonych przybywa. Jakie obostrzenia obowiązują w branży rehabilitacyjno-fizjoterapeutycznej?

Ponad 126 tysięcy przypadków, 80 tysięcy ozdrowiałych i 3000 zgonów to bilans pandemii koronawirusa od marca 2020 roku. W ciągu dwóch tygodni dzienna liczba zakażonych wzrosła z 1300 przypadków do nawet 5300. Od soboty premier wprowadził w całej Polsce żółtą strefę z zachowaniem powiatów czerwonych. To oznacza, że liczba obostrzeń wzrosła.

Pandemia a obostrzenia

Po raz kolejny wraz z narzuceniem stref wzrosły obostrzenia. W powiatach czerwonych działalności prowadzić nie mogą między innymi parki rozrywki czy dyskoteki. To dla ich właścicieli jest bardzo dużą trudnością. W kościołach może przebywać tylko 50 procent normalnego obłożenia budynku, a w transporcie publicznym miejsca siedzące ograniczone są do połowy lub 30 procent wypełnienia razem ze stojącymi.

Dużo mniejsze obciążenia dotykają strefy żółtej. W salonach urody przebywać może tylko klient i obsługa. W siłowni, a także w klubie fitness znajdować się może nie więcej niż 1 osoba na 7 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości 1,5 m, z wyłączeniem obsługi. Na meczach w halach przebywać może tylko 25 procent widowni, a usta, jak również nos muszą być zasłonięte. Jeśli chodzi o aquaparki, to obłożenie ma wynosić 75 procent.

Obostrzenia a branża rehabilitacyjna

Jakie ograniczenia dotyczą branży rehabilitacyjno-fizjoterapeutycznej? Obecnie warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego. Tak samo leczenie uzdrowiskowe, leczenie sanatoryjne dzieci.

Ponadto, ten sam warunek będzie po upływie 14 dni o dnia ogłoszenia rozporządzenia w przypadku rozpoczęcia rehabilitacji w ramach turnusu rehabilitacyjnego, o którym mowa w art. 10c ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Branża rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczna przed wielkim wyzwaniem

Statystycy z Krajowej Izby Fizjoterapeutów poinformowali, że w czasie lockdownu z działalności zawodowej musiało zrezygnować 75 procent specjalistów. Z dnia na dzień zostali pozbawieni dochodów na kilka miesięcy. Jak wskazują analitycy, powrót do „normalności” po kryzysie zajmuje dwukrotność czasu stagnacji.

Już dziś kup bilet na II edycję najbardziej merytorycznego wydarzenia branży fizjoterapii i rehabilitacji w Polsce! 

Sprawdź program!

Zobacz również

Content marketing. Jak wykorzystać go w branży rehabilitacyjnej?

Content marketing to marketing treści, czyli działanie mające na celu regularne dostarczanie atrakcyjnych i jakościowych treści po to, by zdobyć…

Dobry fizjoterapeuta – jak go rozpoznać?

Dobry fizjoterapeuta jest na wagę złota. To człowiek, który ma zająć się zdrowiem pacjenta w sposób kompleksowy i doprowadzić do…

Prelekcje, warsztaty, networking. Sprawdź, co Cię czeka na REHA Trade SHOW!

25 maja 2021 rok, Warszawa. Najbardziej merytoryczne wydarzenie dotyczące branży rehabilitacyjnej. REHA Trade Show – nie możesz go przegapić! Jak…
Newsletter

Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z targami

-