Joga a fizjoterapia. Inne, ale trochę podobne
Reha Trade Show

Joga to sposób na zdrowie. Zapewnia równowagę na poziomie fizycznym, psychicznym i społecznym. Idealna homeostaza oznacza doskonałe zdrowie, a każda metoda lub nauka, która dąży do tego celu, jest w harmonii z koncepcją fizjoterapii.

Obecnie coraz więcej mówi się o przydatności jogi w fizjoterapii. Dlaczego? W dużej mierze dzięki zmianie paradygmatu patrzenia na ćwiczenia, które można wykonywać w domu. Pandemia znacząco wpłynęła na ocenę aktywności ruchowej, a zamknięcie i ograniczony dostęp do specjalistów oddział również na patrzenie na takie dziedziny, jak joga. Nagle została ona oceniona jako spokojna i nieinwazyjna sprawność ruchowa, która może pozytywnie wpłynąć na chorych z różnymi schorzeniami.

DOBRY FIZJOTERAPEUTA – JAK GO ROZPOZNAĆ?

Joga – kiedy jest efektywna w fizjoterapii?

Pierwszym założeniem, którym powinni się kierować chętni do nauki jogi, jest przede wszystkim dokładność wykonywania ćwiczeń. Jest to podstawa, by nie zaszkodzić sobie i nie pogorszyć swojego stanu zdrowia. Jeśli jednak ćwiczenia robione są przy odpowiednim instruktażu, mogą mieć bardzo korzystny wpływ na różne części ciała.

PRELEKCJE, WARSZTATY, NETWORKING. SPRAWDŹ, CO CIĘ CZEKA NA REHA TRADE SHOW!

Przede wszystkim tego typu aktywność fizyczna wpłynie na kręgosłup. Joga to zespół ćwiczeń, które wyjątkowo pozytywnie na niego oddziałują. W przypadku bólów wynikających z siedzącego trybu życia czy też niewielkich kontuzji, tego typu ruch może przynieść ulgę i zmniejszyć dolegliwości. Jednocześnie wzmocni on mięśnie, co dodatkowo odciąży układ szkieletowo-kostny oraz uelastyczni się stawy. Rozciąganie organizmu pomoże w redukcji skurczów, wysmukli sylwetkę i sprawi, że pacjent będzie bardziej odporny na kolejne kontuzje.

CONTENT MARKETING. JAK WYKORZYSTAĆ GO W BRANŻY REHABILITACYJNEJ?

Nie można również zapomnieć o pozytywnym wpływie tego typu rozwiązań na zdrowie psychiczne. Siedzący tryb życia czy izolacja w domu negatywnie oddziałują na poszczególnie jednostki. Każdy system ćwiczeń, nawet ten najbardziej relaksujący, pomoże w wyzwoleniu endorfin i polepszeniu nastroju.

joga

Najlepiej pracować ze specjalistą

W przypadku przewlekłych, trudniejszych schorzeń, w kwestii ćwiczeń jogi warto współpracować ze specjalistą. Wykwalifikowany i doświadczony fizjoterapeuta nie tylko wybierze ćwiczenia, które będą najbardziej korzystne przy leczeniu konkretnego schorzenia. Pokaże dodatkowo jak je wykonywać, by zrobić to w sposób poprawny i nie pogłębić urazów.

Już dziś kup bilet na II edycję najbardziej merytorycznego wydarzenia branży fizjoterapii i rehabilitacji w Polsce! 

Sprawdź również program!

Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Technomex.

Zobacz nas także na Facebooku:

REHA TRADE SHOW

Zobacz również

Fizjoterapia uroginekologiczna. Czym jest?

Wszelkie nieprawidłowości, diagnostyka, prewencja i leczenie schorzeń w obrębie miednicy – tym właśnie zajmuje się fizjoterapia uroginekologiczna. Choć dla wielu…

Osteopatia – czym jest i kiedy z niej korzystać?

Osteopatia to sposób wykrywania, leczenia i zapobiegania problemom zdrowotnym poprzez poruszanie, rozciąganie i masowanie mięśni oraz stawów. Zaliczana jest do…

Fizjoterapia pediatryczna. Czym różni się od tej dedykowanej dorosłym?

Fizjoterapia pediatryczna to specjalistyczna dziedzina rehabilitacji, która koncentruje się na poprawie funkcjonowania małych dzieci i niemowląt. Zazwyczaj terapię prowadzi fizjoterapeuta…
Newsletter

Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z targami