Ostatni czas był wyjątkowo bolesny dla branży rehabilitacyjno-fizjoterapeutycznej. Większość specjalistów musiała radzić sobie z czasowym zamknięciem gabinetów. Generalny dług tego sektora się powiększył. Nic więc dziwnego, że potrzeba gwałtownych zmian, by ustrzec się przed dodatkowymi stratami. Krajowa Izba Fizjoterapeutów stawia więc na inwestycje. Jest już na ostatniej prostej do pozyskania kolejnych funduszy unijnych na szkolenia dla fizjoterapeutów. Za pierwsze ponad 2 mln przeszkoli się 525 fizjoterapeutów.
Projekt „Rozwój kompetencji zawodowych fizjoterapeutów odpowiadających na potrzeby epidemiologiczno-demograficzne kraju” zakłada przeprowadzenie w latach 2021-2022, 80 szkoleń (6-dniowych) dla 2000 fizjoterapeutów z całej Polski, bez względu na ich miejsce zatrudnienia (placówka publiczna, prywatna, własna działalność gospodarcza).
Szkolenie obejmują zakres:
- fizjoterapii ortopedycznej,
- fizjoterapii neurologicznej,
- działań fizjoterapeutycznych kardiologiczno – oddechowych,
- fizjoterapii pediatrycznej,
- Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (International Classification of Functioning, Disability and Health, skrót: ICF) jako nowoczesnego narzędzia pomocnego do prowadzenia statystyk, badań naukowych, klinicznych i edukacji,
- prowadzenia dokumentacji medycznej w fizjoterapii zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty (Dz.U. 2019 poz. 952).
Co więc zrobić, by pomóc branży w walce z kryzysem? Niezbędne są do tego eventy, jak również konferencje, które pozwolą na otwartą wymianę myśli i wspólne wyszukiwanie rozwiązań. Doskonałą do tego okazją będzie REHA TRADE SHOW, które dobędzie się 11 lutego 2021 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
Już dziś kup bilet na II edycję najbardziej merytorycznego wydarzenia branży fizjoterapii i rehabilitacji w Polsce!
Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z targami