Macie serce do pomagania? Pomóżcie mi naprawić moje!
Reha Trade Show

Każde dziecko ma prawo być oczekiwane z radością i nadzieją. Niestety nie wszyscy rodzice mają tyle szczęścia, aby w okresie ciąży spokojnie planować pierwsze miesiące jego życia.

Jako organizator targów Reha Trade Show staramy się wspierać tych najbardziej bezbronnych i pomagać ich bliskim. Dlatego też zaangażowaliśmy się i liczymy również na Wasze zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy na operację serca dla nienarodzonego jeszcze dziecka. Zabieg planowo ma się odbyć 30 września 2021r., bezpośrednio po porodzie.

O Wasz wkład prosimy w imieniu ojca dziecka:

,,Przez Fundację TriVita, na rzecz mojego dziecka jest prowadzona zbiórka na prywatne subkonto nr: 53 1090 1740 0000 0001 3716 8906. Środki będą w całości przeznaczone na leczenie, zakup sprzętu oraz pokrycie niezbędnych wydatków, w celu zapewnienia jak najlepszej opieki nad naszym dzieckiem.

W dniu 28 maja 2021 r. w badaniu prenatalnym w 22 tygodniu ciąży zdiagnozowano u naszego dziecka dTGA - przełożenie wielkich pni tętniczych, DORV - dwuujściowa prawa komora serca, dysproporcję rozwoju naczyń oraz prawostronny łuk aorty. Jest to rzadka i ciężka wada serca, występująca u 1:10 000 noworodków, a dokładna weryfikacja rozpoznania będzie możliwa dopiero po urodzeniu naszego syna. Wtedy również, będzie konieczne leczenie kardiochirurgiczne, a sposób korekcji wady będzie uzależniony od dalszego rozwoju dziecka.

Zostaliśmy poinformowani  o konieczności operacji serca bezpośrednio po porodzie, który planowo ma się odbyć 30 września 2021 r.
Kolejne badania i wizyty lekarskie zostały już ustalone a w zależności od ich wyniku będą podejmowane decyzje dotyczące rodzaju i czasu porodu.

Niestety poród i proces leczenia związane są z bardzo dużymi kosztami. W przypadku ciężkiej wady serca konieczny jest poród w ośrodku referencyjnym, w naszym przypadku oddalonym od naszego miejsca zamieszkania o około 100 km, co wiąże się z wieloma kosztownymi przejazdami, wynajmem mieszkania, na czas poprzedzający narodziny dziecka. Wydatki te wynikają z tego, że tylko wyspecjalizowany personel może przyjąć taki poród, a także z kontynuacji pobytu.

Po rozmowie z kardiochirurgami wiemy, że kolejnymi wydatkami są wysokiej jakości sprzęty do monitorowania stanu zdrowia dziecka, w które powinniśmy się zaopatrzyć. Wśród nich musi znaleźć się zaawansowany pulsoksymetr, ponieważ wada serca naszego dziecka zalicza się do wad siniczych, a połączenie DORV + dTGA oraz niepewność co do liczby etapów korekcji wiąże się z wysokim ryzykiem niedotlenienia dziecka oraz zwiększoną męczliwością nawet podczas płaczu i karmienia. W tym przypadku jest to przede wszystkim związane z ułożeniem naczyń, przez co krew utlenowana trafia do lewej komory, z której nie odchodzi żadne naczynie. Następnie poprzez przegrodę międzykomorową miesza się pomiędzy komorami, skąd trafia w większości do pnia płucnego, który leży do przodu od aorty. Niezbędny jest również dobry monitor oddechu dziecka, celem wychwycenia każdej zmiany jego zachowania, by jak najszybciej na nią reagować. Taki sprzęt powinien zostać uzupełniony przez elektroniczną nianię, dobrej jakości ciśnieniomierz oraz termometr. Prawdopodobnie niezbędny będzie również zakup aparatu INR oraz przenośnego koncentratora tlenu; pierwszy do monitorowania krzepliwości krwi po zabiegu, drugi do wspomagania procesu oddychania.

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że dziecko z ciężką wadą serca do końca życia potrzebuje opieki medycznej, licznych konsultacji lekarskich, usprawniania fizjoterapeutycznego oraz badań profilaktycznych. Chciałbym móc wybierać wśród najlepszych specjalistów w dziedzinie kardiochirurgii, kardiologii i badań obrazowych, a tacy nierzadko dostępni są wyłącznie prywatnie. Liczymy się również z tym, że konieczne będą kolejne zabiegi operacyjne, a tym samym nastęny kolejny kosztowny pobyt z dzieckiem poza miejscem zamieszkania. Nasza przyszłość nie jest pewna, a liczba potrzeb może się sukcesywnie zwiększać, dlatego jeszcze raz zwracam się z prośbą o pomoc i udostępnienie zbiórki.”

Zobacz również

Osteopatia – czym jest i kiedy z niej korzystać?

Osteopatia to sposób wykrywania, leczenia i zapobiegania problemom zdrowotnym poprzez poruszanie, rozciąganie i masowanie mięśni oraz stawów. Zaliczana jest do…

Merytorycznie o fizjoterapii i rehabilitacji. Za nami REHA Trade Show

REHA Trade Show odbyło się 21 września. To event od specjalistów do specjalistów, dotykający wszystkich najważniejszych aspektów działania w branży…

Informacje organizacyjne REHA Trade Show

Szanowni Państwo, już w najbliższy wtorek widzimy się na targach REHA Trade Show 2021.   Poniżej komplet informacji. Wydarzenie: REHA…
Newsletter

Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z targami